Hirdetés

2026. június 10. (szerda) Margit, Gréta

Rendőrség

2012. 03. 30. 11:18:33

Óvodások látogatása a rendőrségen

Gyermekzsivajtól lett hangos szerdán délelőtt a Bajai Rendőrkapitányság udvara, ugyanis ekkor látogatta meg a rendőröket a Sugovica ÁMK Kiscsávolyi Óvodájának nagycsoportosai.

A kicsik először a rendőri munkáról hallgattak meg egy tájékoztatót, majd megismerkedhettek a rendőrök egyenruhájával és az általuk használt eszközökkel, valamint belülről is megnézhettek egy „igazi” rendőrautót. Nagy sikert aratott a fényhíd és a megkülönböztető jelzés használata, de az igazi meglepetés csak ezután következett. Ekkor „lépett színre” ugyanis Kreol, a kapitányság kábítószer kereső kutyája, aki gazdájával egy rögtönzött bemutatót tartott a gyerekeknek.
A látogatás remek hangulatban telt. Fontos, hogy már ilyen kis korban is a gyermekek életkorához igazított módszerekkel és nyelvezeten, de rendszeresen felhívjuk figyelmüket a rájuk leselkedő veszélyekre, és azok megelőzésnek lehetőségeire. A szakemberek bíznak benne, hogy az itt szerzett élményeken túl a gyerekek az elhangzott bűn- és balesetmegelőzési tanácsokat a mindennapok során is hasznosíthatják majd.          

 

Baja, 2012. március 30.                                                     Putnik Zoltán

                                                                                            Sajtóreferens